Blog

Co z tą elektroniczną nianią?

sty 11, 2017

 
Czasami nawet najlepszy sprzęt potrafi zawodzić. Co zrobić, kiedy elektroniczna niania przestanie z nami współpracować? Jakie problemy mogą się z nią wiązać?
 
 

To płacz dziecka czy… szczekanie psa?

Wydaje Ci się, że słyszysz płacz dziecka, ale to tylko szelest liści za oknem? A może nagle, sama nie wiesz czemu, z Twojego odbiornika wydobywa się szczekanie psa? To bardzo możliwe! Elektroniczna niania jest czasami… za dokładna! Spokojnie, nie przejmuj się tym, do szczekania i szumów można się przyzwyczaić. Z czasem, każdy czujny rodzic, bez problemu będzie mógł odróżnić, jakie dźwięki wydaje jego maluch od tych, które go otaczają. W końcu priorytetem każdego opiekuna jest bezpieczeństwo dziecka, a nie wysłuchiwanie kolejnego świstu wiatru za oknem.
 
 

Co z tymi kanałami?

Decydując się na zakup elektronicznej niani, weź pod uwagę to, w jakim miejscu mieszkasz – niania analogowa będzie świetnym rozwiązaniem dla osób, które mają domek na wsi. Cyfrowa niania będzie strzałem w dziesiątkę dla rodzin mieszkających w blokach – większa ilość kanałów ograniczy zakłócenia. Jeśli zdecydujesz się na zakup niani, sprawdź ile posiada ona kanałów. Elektroniczne nianie z np. dwoma kanałami w niektórych przypadkach mogą się nie sprawdzić– na jednym z nich może znajdować się niania Twojego sąsiada, a na drugim... usłyszysz tylko szumy i trzaski. Zamawiając sprzęt dla siebie, kieruj się zasadą – im więcej kanałów, tym lepiej.  Będziesz wtedy mogła spokojnie korzystać z elektronicznej niani, nie przejmując się tym, że usłyszysz płacz dziecka sąsiada. 
 
 
 
Nagle gwizd, nagle świst

Uruchomiłaś nianię, a ona piszczy i trzeszczy? Sprawdź czy blisko nadajnika, albo odbiornika nie znajdują się inne urządzenia elektroniczne. Czasem zwykły telefon komórkowy, albo laptop będą zaburzały pracę elektronicznej opiekunki. Uważaj także, żeby nadajnik nie znajdował się blisko odbiornika – to także może burzyć prawidłową pracę Twojego sprzętu. Problem może być także banalny – upewnij się, że w jednostce głównej nie jest ustawiona zbyt wysoka głośność. Zmniejsz ją i sprawdź, czy nadal słychać zakłócenia.
Zawsze sprawdzaj, gdzie i jak ustawiona jest Twoja elektroniczna pomoc – w ten sposób pozbędziesz się nieprzyjemnych trzeszczeń czy gwizdów, które mogą zakłócać codzienną sielankę.
 
 
 
 
 
 


Nie słyszę swojego dziecka, co wtedy?

Sprawdź, czy nadajnik i odbiornik znajdują się w swoim zasięgu. Zmniejsz odległość między nimi, ale ustaw je nie bliżej niż 1 metr od siebie. Jeśli nadajnik i odbiornik będą znajdowały się zbyt blisko siebie, możesz usłyszeć szumy i trzaski, a nie jest to przyjemny dźwięk, zarówno dla Ciebie, jak i dla malucha. Idąc do maluszka, bliżej jednostki dziecka -  wycisz, wyłącz lub nie bierz ze sobą jednostki rodzica.
 
 

Bateria w niani szybko się kończy

Twoja bateria potrafi wyczerpać się po 2-3 godzinach? Sprawdź, czy w Twoim sprzęcie nie jest ustawiona zbyt wysoka głośność, albo wyświetlacz w niani nie jest zbyt jasny – to może mieć wpływ na zwiększone zużycie mocy. Pamiętaj, aby zawsze sprawdzać stan głośności i jasność wyświetlacza – dbasz wtedy o swoje zdrowie, ale także o swój portfel. ;)
 
 
 
Elektroniczna niania pomoże Ci w opiece nad dzieckiem - wystarczy tylko dobrać elektroniczną nianię zgodnie ze swoimi potrzebami i zapoznać się ze sprzętem, a stanie się on Twoją niezawodną, dodatkową parą uszu i oczu. Nie taki problem straszny, jak go przedstawiają. W razie pytań o możliwości lub użytkowanie elektronicznej niani zapraszamy do kontaktu!
 
 
 
 

 

 

 

Miło, że jesteś z nami!

Jeśli podobał Ci się tekst, który właśnie przeczytałaś udostępnij go albo zalajkuj!
Możesz też zostać z nami na dłużej – zapraszamy Cię do polubienia naszego Fanpage’a na facebooku, dzięki czemu będziesz na bieżąco dowiadywała się o nowych treściach, nowościach oraz aktualnych promocjach.

Pozdrawiam ENI-02

   

 
 

Komentarze

Dodaj komentarz

Imię(*):
Email:
Komentarz(*):