Blog

Elektroniczna niania – dlaczego warto ją mieć?

lut 8, 2017

 
 
Opieka nad dzieckiem sprawia, że poważnie myślisz o postawieniu materaca zaraz obok łóżeczka, żeby być przy maluszku bez przerwy, 24h na dobę? A co jeśli podczas drzemki przebudzi się, a Ty zajęta robieniem prania nie usłyszysz jego płaczu? W takich i wielu innych sytuacjach przyda się pomoc elektronicznej niani. 
 
Stało się – po 9 miesiącach na świat przychodzi mały człowiek. Patrzysz na swoje dziecko i w głowie masz miliony scenariuszy tego, co może się przytrafić podczas opieki nad nim. Najchętniej nie spuszczałabyś dziecka z oczu. Jest to jednak niemożliwe. Po pierwsze, masz obowiązki nie tylko rodzicielskie. Zdajesz sobie sprawę, że dom lśniący czystością nie jest najważniejszy ale pranie, przygotowanie posiłku, opieka nad drugim dzieckiem… lista jest długa.
 
 
dlaczego_elektroniczna_niania
 
 
Po drugie, jesteś też człowiekiem i potrzebujesz czasu wolnego. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby np. sięgnąć po ulubioną książkę, gdy maluch smacznie śpi w drugim pomieszczeniu.
 
Chcesz nauczyć dziecko  samodzielnego spania w swoim pokoju? Elektroniczna niania może Ci w tym pomóc. Model z dwustronną komunikacją umożliwi kontakt z rodzicem. Dziecko zyska świadomość, że gdy coś je np. przestraszy to może porozmawiać z mamą. „Przecież wystarczy, że zapłacze - przyjdę i…” – no właśnie. Przyjdziesz i zamiast spać w swoim łóżku zaśniesz na dość ciasnym dziecięcym łóżeczku albo to malec postanowi spać między rodzicami. Pomocna może okazać się również kołysanka w module dziecka, do wyboru jest często kilka melodii, możesz też nagrać coś samodzielnie.
 
Faktem jest, że elektroniczna niania nie ma na celu zastąpienia opieki rodzica. Ma pomóc  w wychowaniu małego człowieka. Dać poczucie spokoju przy zajmowaniu się domem (trudno skupić się na czymś, gdy co 5 min. biegniesz na górę sprawdzić czy z dzieckiem wszystko gra). Ma ułatwić zorganizowaniu czasu wolnego, to taka dodatkowa para uszu lub oczu znajdująca się zaraz obok dziecka.
 
Nie wiesz jaki model wybrać? Skontaktuj się z nami! :)
 
 
 

 

 

 

Miło, że jesteś z nami!

Jeśli podobał Ci się tekst, który właśnie przeczytałaś udostępnij go albo zalajkuj!
Możesz też zostać z nami na dłużej – zapraszamy Cię do polubienia naszego Fanpage’a na facebooku, dzięki czemu będziesz na bieżąco dowiadywała się o nowych treściach, nowościach oraz aktualnych promocjach.

Pozdrawiam ENI-02

   

 
 

Komentarze

Dodaj komentarz

Imię(*):
Email:
Komentarz(*):