Blog

Mamo, ja nie chcę spać sam!

sty 20, 2017

 

Twoje dziecko w nocy wydało alarm. Ty, oczywiście pozwoliłaś, żeby maluch spędził kolejną noc między Wami, w małżeńskim łożu. I chociaż z pozoru wydawałoby się, że to miejsce jest tak duże, że pomieści chyba cały pułk wojska, nagle, gdy zasnęliście spokojnie we trójkę, zrobiło się ciasno i niewygodnie.

 

Rano wstałaś kompletnie niewyspana, z odbitą rączką malucha na Twojej twarzy. Co zrobić, żeby Twoje dziecko mogło spać spokojnie w swoim łóżeczku, a Ty obudzisz się następnego dnia wyspana i pełna energii?

 


Metoda 3-5-7


Owa metoda polega na wchodzeniu i wychodzeniu do i z pokoju malucha stopniowo, jednocześnie wydłużając czas między kolejnymi wizytami u dziecka. Sposób ten może być męczący dla rodzica – zaglądasz do pokoju kolejny raz, a Twoje dziecko nadal nie śpi… Pamiętaj, żeby utrzymać nerwy na wodzy, a płaczącego dziecka nie zabierać z łóżeczka – to kompletnie rozproszy malucha i sprawi, że kompletnie zapomni o śnie. W pokoju malucha pojawiaj się po kilku minutach, sygnalizując, że jesteś blisko, czuwasz nad nim i go nie opuścisz.

 

 

 

Designed by Javi_indy / Freepik

 

 


Ulubiona kołysanka


Kto z nas nie miał swojej ulubionej melodii, przy której spokojnie zasypiał? „Z popielnika na Wojtusia” czy „Ach śpij, kochanie” to chyba najbardziej popularne kołysanki, które śpiewały nam nasze mamy czy babcie. Dzięki odtwarzaczowi mp3, wbudowanego w elektroniczną nianię, będziesz mogła puszczać dziecku jego ulubione kołysanki, które pomogą spokojnie zasnąć, a Ty będziesz mogła w tym czasie poczytać ulubioną książkę czy zajmiesz się domowymi obowiązkami.

 

 


Projektor


Niektóre z elektronicznych niań posiadają funkcję projektora i wyświetlają, np. gwiazdki. Dziecko, dzięki wyświetlanym elementom, uspokoi się i wyciszy, co umożliwi jemu spokojnie zasnąć. Będziesz miała pewność, że w małżeńskim łożu nie pojawi się żaden mały współlokator. Kolorowe światełka z powodzeniem przegonią wszystkie potwory z dziecięcego pokoju! Myślisz nad zakupem niani z projektorem? Zobacz model od Philips Avent  posiadający także funkcję intercomu i wtyczkę MP3 – KLIK.

 

 


Komunikacja dwukierunkowa


Dzięki tej funkcji, którą posiada wiele elektronicznych niań, będziesz mogła mówić do dziecka, uspokajać je, śpiewać. To pozwoli maluchowi zasnąć z jeszcze większą świadomością, że jesteś blisko albo uspokoić dziecko już w czasie wybierania się do niego w razie potrzeby. W ten sposób nie stracisz z dzieckiem kontaktu, zbudujesz poczucie bezpieczeństwa, ale także będziesz miała pewność, że śpi spokojnie.

 

 


Spokojny sen dziecka sprawi, że Ty będziesz miała więcej czasu dla siebie – dokończysz wszelkie prace domowe, poczytasz książkę, obejrzysz nowy film czy po prostu… wyśpisz się we własnym łóżku. Wszystkim mamom, które właśnie rozpoczęły przyzwyczajanie malucha do samodzielnego spania, życzymy dużo wytrwałości – dacie radę!

 

 

 

 

 

 

 

Miło, że jesteś z nami!

Jeśli podobał Ci się tekst, który właśnie przeczytałaś udostępnij go albo zalajkuj!
Możesz też zostać z nami na dłużej – zapraszamy Cię do polubienia naszego Fanpage’a na facebooku, dzięki czemu będziesz na bieżąco dowiadywała się o nowych treściach, nowościach oraz aktualnych promocjach.

Pozdrawiam ENI-02

   

 
 
 
 
 

Komentarze

Dodaj komentarz

Imię(*):
Email:
Komentarz(*):