Blog

Jaki zasięg w niani?

lip 12, 2017

 

 

Zbliża się czas wieczornego grillowania z rodziną, w ogrodzie. Jednak obawiasz się, że więcej czasu spędzisz w pokoju z maluchem, niż przy stole, na świeżym powietrzu, z rodziną? Martwisz się, że Twoje dziecko nie będzie mogło spać spokojnie w zgiełku i wrzawie rodzinnego świętowania? Spokojnie! Wystarczy, że zostawisz w pokoju elektroniczną nianię – nadajnik, a sama, do ogrodu zabierzesz odbiornik. Obawiasz się, że odległość między pokojem a ogrodem jest za duża i wystąpią jakieś zakłócenia?

 

 

Przeglądając kolejne przykłady elektronicznej niani, zaczynasz zwracać uwagę na każdą funkcję, jaką w swoich urządzeniach proponują producenci. Krytycznym parametrem jest zasięg, który zapewni nam bezproblemową transmisję danych pomiędzy stacją nadawczą, znajdującą się w pokoju dziecka a odbiornikiem, który będziemy zabierali ze sobą w różne miejsca.  

 

 

 

Parametry zasięgu powinny być podawane dla zamkniętej przestrzeni - dom czy pokój, jak i otwartej – ogród, taras, altanka. Wielu producentów podaje tylko zasięg dla przestrzeni otwartej, albo podaje zasięg przy optymalnych warunkach. Jednak wiadomo, że zdarzają się zakłócenia lub niesprzyjające warunki atmosferyczne, np. burze, które mogą mieć negatywny wpływ na zasięg niani.  

 

 

 

 

 


Jeżeli w danych o produkcie podana jest tylko informacja o zasięgu w przestrzeni otwartej, sama możesz obliczyć zasięg w domu. Zazwyczaj zasięg w domu to 1/5 – 1/3 zasięgu na przestrzeni otwartej.

 

 


Jeśli elektroniczna niania STAR – LIGHT BABY (monitor z podstawką niebieską) oferuje zasięg w przestrzeni otwartej (czyli tej bez okien, drzwi, ścian) do 300 m, co daje nam jakieś 60-100 m zasięgu w przestrzeni zamkniętej.

 

 

 

Wybierając elektroniczną nianię, wybierz model, który będzie miał zasięg przynajmniej powyżej 300 m dla przestrzeni otwartej. W ten sposób zyskasz ponad 60 m zasięgu w domu, co w większości przypadków będzie wystarczające, jest to dość sporo, a przecież nie zostawimy dziecka samego na kilometr on nas. Warto zaznaczyć, że zasięg dla przestrzeni otwartej może wynosić nawet 5000 m!

 

 

 

Przed zakupem elektronicznej niani zapoznaj się z jej dokładnym opisem i parametrami. Zwróć uwagę na zasięg w przestrzeni otwartej i oblicz, jak duży może być on w przestrzeni zamkniętej. Jeśli nie wiesz, która elektroniczna niania będzie odpowiednia do Twojej przestrzeni – skontaktuj się z nami!


Z przyjemnością pomożemy dobrać odpowiedni sprzęt do twojego domu, dla twojego dziecka.

 

 

 

 
 

 

 

 

 

Miło, że jesteś z nami!

Jeśli podobał Ci się tekst, który właśnie przeczytałaś udostępnij go albo zalajkuj!
Możesz też zostać z nami na dłużej – zapraszamy Cię do polubienia naszego Fanpage’a na facebooku, dzięki czemu będziesz na bieżąco dowiadywała się o nowych treściach, nowościach oraz aktualnych promocjach.

Pozdrawiam ENI-02

 
 
 
 
 

Komentarze

Dodaj komentarz

Imię(*):
Email:
Komentarz(*):