Blog

10 powodów dlaczego noworodek płacze.

sie 10, 2017

 

 

Wszyscy wiedzą, że dzieci płaczą. A gdy płaczą, mamusie już od czasów, gdy mieszkaliśmy w jaskiniach zamartwiały się i próbowały uspokoić maluszka. W niektórych przypadkach płacz nie zależy od Twoich umiejętności macierzyńskich. Płacząc, dziecko Cię nie oskarża – ono tylko próbuje się z Tobą komunikować.

 

 

Sporządziliśmy listę 10 najczęstszych powodów płaczu:

 

 

 

#1 Głód

 

Oczywiste, prawda? Generalnie rodzice zakładają że głównym powodem  który powoduje płacz u dziecka jest właśnie domaganie się pokarmu. Nawet jeśli noworodek je o określonych godzinach, to najczęściej mają racje – to przez głód. Ale pamiętaj, że przyspieszenie wzrostu może zwiększyć apetyt dziecka, więc może być głodne nawet jak jadł 30 minut wcześniej.

 

 

 

#2 Brudna pielucha

 

Siedzenie we własnych odchodach może być całkiem cuchnące i niekomfortowe, nie trzeba nikogo w tym przekonaniu utwierdzać. Brudna pieluszka? Zmieniamy i bez dyskusji, to jasne jak słońce.

 

 

 

#3 Niedojrzałość neurologiczna

 

To również może być jeden z powodów dlaczego twój maluch płacze. Mówiąc prościej, noworodek jest nowy na świecie. Jego mózg i systemy neurologiczne  się jeszcze formują, dlatego tak bardzo polega na Tobie byś je uspokoiła.

 

 

 

#4 Kolka

 

Przeważnie kolka jest definiowana jako długie okresy nie kontrolowanego płaczu (3 godziny lub więcej). Najczęściej w środku nocy u dzieci między 2 tygodniami a 4 miesiącami. Nie ma określonej przyczyny kolki, może to być spowodowane gazami lub bólami brzucha.

 

 

 

 

 

 

#5 Znudzenie

 

Wierz lub nie ale twój noworodek może być znudzony. Jeśli twoje dziecko jest nakarmione, czyste i ma sucho w pieluszce to bardzo możliwe że jest znudzone i potrzeba mu trochę rozrywki.

 

 

 

#6 Nadmierna zabawa

 

To działa w obie stronnym, jak nie znudzenie to zniecierpliwienie. Noworodek może już mieć dość zabawy i różnych aktywności. Szczególnie tych głośnych z udziałem dużej liczby ludzi.

 

 

 

#7 Ogólny dyskomfort

 

Ogólny dyskomfort np. drapiąca piżamka albo podwinięta i uwierająca pościel lub nieodcięta metka może również powodować płacz. Tak mały człowiek nie potrzebuje 3 kocyków, zestawu całej pościeli (poduszki są zbędne) i 15 pluszaków w łóżku. Wystarczy mu wygodny materac i coś do przykrycia.

 

 

 

#8 Za ciepło albo za zimno

 

Dzieci odczuwają skrajne temperatury tak samo jak my. Mamy w zwyczaju nakładać za dużą ilość warstw. Dzieci zaczynają bardziej się awanturować, gdy zaczyna im być za gorąco. Ubieraj swoje dziecko tak jakbyś ubrała siebie. Ciuchy muszą być przewiewne. Jeśli dziecko jest spocone to również znaczy że coś jest nie tak. Test karku to od lat sprawdzona i skuteczna metoda.

 

 

 

#9 Chce do mamy!

 

Mamo – jesteś dla noworodka całym światem. Może trudno to odczuć we wczesnych dniach po narodzinach, ale twoje dziecko bardzo lubi Twój zapach, dotyk i obecność. Noworodek często płacze ponieważ naprawdę chce być przy Tobie.

 

 

 

#10 Potrzebuje snu TERAZ

 

Noworodki nie zawsze zasypiają od razu, gdy poczują się zmęczone. Dziecko może zacząć przecierać oczy, ziewać i nagle jeśli nie pomogłaś mu zasnąć poczuję jeszcze bardziej zmęczony i zacznie płakać. Dlatego bardzo ważne, żeby wychwycić te wskazówki i położyć dziecko do snu w odpowiednim momencie.

 

 

 

Jak widzisz płacz to sposób na przekazanie swoich potrzeb. Szybko nauczysz się rozróżniać rodzaje płaczu i od razu odkrywać, co jest nie tak. Aby mieć możliwość uspokojenia dziecka za pomocą głosu już podczas drogi do jego łóżeczka wybierz elektroniczną nianię z funkcją interkomu. Najlepiej, żeby model miał również kamerkę i kołysanki. 

 

 

 

 

 

 

Miło, że jesteś z nami!

Jeśli podobał Ci się tekst, który właśnie przeczytałaś udostępnij go albo zalajkuj!
Możesz też zostać z nami na dłużej – zapraszamy Cię do polubienia naszego Fanpage’a na facebooku, dzięki czemu będziesz na bieżąco dowiadywała się o nowych treściach, nowościach oraz aktualnych promocjach.

Pozdrawiam ENI-02

   

 
 
 
 
 

Komentarze

Dodaj komentarz

Imię(*):
Email:
Komentarz(*):